Müşteri İletişim Merkezi: 0236 612 00 01

Metro İnternet Size Neler Sunuyor

Maliyet Tasarrufu

Metro Ethernet İnternet uçtan uca ethernet paketi taşıdığı ve paket dönüşümüne ihtiyaç duymadığı için SDH gibi ek yatırımlar yapmanız gerekmez.

Uyumlu Altyapı

Noktadan noktaya hizmetlerle ve IP VPN hizmetleriyle uyumlu altyapı sağlar.

Size Özel İnternet

Size özel paylaşımsız bir hat üzerinden internete çıkış sağlayabilir, MRTG ara yüzü üzerinden sunulan bant genişliği grafikleriyle interneti etkin kullanabilirsiniz.

Limitsiz Data Gönderimi

Kota ve adil kullanım noktası limitleri olmadan sınırsız data kullanım imkanı ile işiniz aralıksız ve sekteye uğramadan devam eder. Bu sayede müşterileriniz kota aşımından kaynaklanan sürpriz ücret farklarıyla da karşılaşmaz.

Yüksek Download ve Upload Hızı

5 Mbit/sn ile 100 Gbit/sn arasında değişen yüksek hız seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Hizmetin simetrik olması nedeniyle upload ve download hızı birbirine eşittir. Birçok internet hizmetinde download hızı üzerine yoğunlaşılsa da, upload hızı da yüksek kapasitede dosya gönderimi ihtiyacı olan müşterileriniz için oldukça önemlidir.

 

Simetrik veya asimetrik metro internet ihtiyacınız için bize ulaşabilirsiniz.

Lokasyonunuzda fiber optik altyapı olsun olmasın ekonomik ve metro internet hizmeti için bizden özel teklif alabilirsiniz.

Simetrik Metro İnternet Hizmetleri

İndirme ve yükleme hızlarının eşit olduğu daha kaliteli, stabil ve fiber optik altyapı sayesinde daha hızlı bağlantı şeklidir. Ücretsiz keşif yapılarak size özel çekilen Fiber Optik devre üzerinden, paylaşımsız, protokol dönüşümlerine ihtiyaç duymadan sunulan bu hizmet sayesinde, simetrik iletim yapısına sahip olarak internete 5 Mbit/sn ile 100 Gbit/sn arasında seçeceğiniz hızlarda bağlanabilirsiniz!

Asimetrik Metro İnternet Hizmetleri

Asimetrik Metro Ethernet İnternet, fiber altyapı üzerinden Ethernet protokollerini kullanarak, indirme:yükleme orantısı 5:2 ve 4:1 olarak asimetrik bant genişliği sunan paylaşımsız Metro Ethernet İnternet hizmetidir.

Özellikler

  • Metro Ethernet İnternet optik ve ethernet teknolojilerinin avantajlarını bir araya getirir.
  • İsterseniz aynı santralden, isterseniz farklı santralden lokal erişim yedeklemesi yapabilirsiniz.
  • Hizmet, IP/MPLS şebekesi üzerinden verilir ve katma değerli servisler için gerekli platformu sizlere sağlar.
  • Hat kopması halinde 50 ms’den daha kısa bir sürede iletim yedek fiber optik hatta aktarılabilir.
  • Lokal erişimi fiber optik kablo ile tesis edildiği için bakır lokal erişimin bakım ve onarımın zorluğu, mesafe kısıtı gibi dezavantajları bulunmaz.
  • Bağlantı süresi, kullanılabilirlik oranı ve arıza onarım süresine ilişkin taahhütleri içeren Hizmet Seviyesi Taahhüdü sunulur.
  • IPv6-IPv4 çoklu IP seçenekleri sunulur.
  • İzlemek istediğiniz devre numaralarınız MRTG sistemine girilir ve günlük, haftalık, aylık, yıllık trafik kullanım oranlarınız raporlanır.

Kurumsal Simetrik Metro Ethernet İnternet

Fiber Optik kablolar veya Radio Link bağlantılar üzerinden kullanılabilen simetrik internet erişim hizmetidir.

İşletmeler; farklı lokasyonlarda bulunan tüm ofislerini Metro Ethernet omurgası üzerinden güvenli bir şekilde birbirine bağlayabilir, böylece BT tarafında yönetim, satın alma ve bakım giderlerini düşürebilirler. Metro Ethernet kullanıcıları; yüksek performanslı, simetrik erişime sahip olmanın yanında ihtiyaç duyduklarında bant genişliğini istedikleri kadar artırabilirler. Özellikle büyüme hızıyla paralel olarak erişim ihtiyaçları da artan işletmeler için bu büyük bir avantajdır.

RadyoLink İnternet

Radyolink, kablosuz iletişim teknolojileri aracılığıyla radyo frekansı kullanarak ses veya veri iletimini sağlayan bir iletişim sistemidir.

Kablosuz doğası, geniş kapsama alanı sağlama, hızlı kurulum imkanı ve esneklik gibi avantajları beraberinde getirir. Radyolink teknolojisi, veri veya ses iletiminin güvenilirliği ve hızı açısından sürekli olarak gelişmektedir ve iletişim altyapılarının daha sağlam ve daha etkili hale gelmesine katkı sağlamaktadır.

Orta ve Büyük Ölçekli Şirketler

Kamu Kurum ve Kuruluşları

Finans Kurumları

Plaza ve Alışveriş Merkezleri

Büyük Oteller ve Turizm Merkezleri

Hastaneler

Üniversiteler, Teknoparklar ve Serbest Bölgeler

Organize Sanayi Bölgeleri

Sorunsuz, güvenilir fiber optik altyapısı

Simetrik iletişim – eşit indirme (Download) ve yükleme (Upload) hızı

Asimetrik erişim – farklı indirme (Download) ve yükleme (Upload) hızı

Noktadan noktaya ve IP VPN hizmetleriyle uyumlu altyapı

F/O ya da R/L üzerinden lokal erişim

Öncelikle yer tespiti yapılıp santrale olan uzaklık ölçülür. Müşteriye özel kablo çekildiği için kazı çalışmaları yapılır. Som olarak ekiplerce bağlantısı yapılıp, kullanıma hazır hale getirilir.

En yakın santralden görüş mesafesi istenir. Eğer müşterinin lokasyonu görüş alanında ise, bağlantı RadyoLink ile yapılır.

En yakın santralden görüş mesafesi istenir. Eğer müşterinin lokasyonu görüş alanında ise, bağlantı RadyoLink ile yapılır.